XI edycja Konkursu na ilustrację do legendy nowohuckiej

Grafika. Z lewej strony czarny napis: 9 października 2020 XI edycja konkursu na ilustrację do legendy nowohuckiej. Z prawej strony kredki różnego koloru. Ułożone jedna pod drugą, z końcówkami zwróconymi w lewą stronę. Całość na pastelowym tle.

Konkurs dla uczniów klas I-III szkół podstawowych, którego celem jest zachęcenie dzieci do bliższego poznania Nowej Huty – dzielnicy, w której się urodziły i mieszkają. Nowa Huta jest najmłodszą dzielnicą Krakowa, zbudowaną w drugiej połowie XX wieku. Powstała jednak na terenach dawnych podkrakowskich wsi. Miejscowości te, takie jak Mistrzejowice, Mogiła, Czyżyny, Bieńczyce, Krzesławice, Branice itp. posiadały niemal tysiącletnie dzieje, własną kulturę, folklor i obyczaje, podania i legendy. Niektóre z nich weszły do skarbnicy naszej kultury, jak np. legenda o Wandzie.

Inicjatywa uzyskała nominację do nagrody Słoneczniki 2013 przyznawanej przez portal informacyjno-rozrywkowy Czasdzieci.pl za najbardziej rozwojowe inicjatywy dla dzieci w wieku 0-14 lat.

XI edycję konkursu ogłoszono we wrześniu. Termin nadsyłania prac minie 9 października 2020 r., a wyniki zostaną podane na stronach internetowych Biblioteki Klubu Kuźnia OKN oraz Klubu Kuźnia OKN. Nagrody będzie można odebrać w terminach podanych na stronach internetowych.

Uczestnicy wykonują ilustrację do wybranej legendy nowohuckiej: „Gdy się podpisze cyrograf…”, „Zemsta świętego dębu” i „Tajemnica huty w Mogile” opracowane przez Ryszarda Dzieszyńskiego.

Teksty legend, regulamin konkursu oraz oświadczenia znajdują się TUTAJ.

Szczegółowe informacje:
Biblioteka Klubu Kuźnia