Logotyp Nowohuckiego Laboratorium Dziedzictwa Ośrodka Kultury imienia Cypriana Kamila Norwida.

termin do uzgodnienia
Ośrodek Kultury im. C. K. Norwida, os. Górali 5

Warsztaty, podczas których uczestnicy poznają kulturę ludową dawnych wsi nowohuckich.

Poprzez zajęcia z kartą pracy (m.in. ozdabianie gorsetu i pasa na kartonowym szablonie, rozwiązywanie łamigłówek i rebusów) uczestnicy dowiadują się czym cechował się strój ludowy z tego regionu, jakie elementy charakterystyczne posiadało umeblowanie wiejskiej chaty z Pleszowa, Krzesławic, Ruszczy, czy Branic i poznają historię dawnych wsi nowohuckich. Warsztaty odbywają się na podstawie portretów Franciszka i Marcjanny Ptaków z Bieńczyc ze zbiorów Ośrodka Kultury im. C. K. Norwida.

– Warsztaty dla grup przedszkolnych (5-6 lat) i klas I-III szkół podstawowych.
– Poziom zajęć dostosowany jest do wieku uczestników.
– Czas trwania: ok. 1,5 godz.
– Nauczyciele i opiekunowie bezpłatnie.
– Honorujemy Krakowską Kartę Rodzinną 3+ i Krakowską Kartę Rodziny z Niepełnosprawnym Dzieckiem – 50% zniżki dla posiadacza karty po jej okazaniu.

Cena: 10 zł / osoba
Informacje i zapisy:
 Magdalena Kotula, m.kotula@okn.edu.pl, tel. 12 644 27 65 w. 47.

Proponowana oferta wpisuje się w podstawę programową edukacji przedszkolnej i wczesnoszkolnej.

Nowohuckie Laboratorium Dziedzictwa