Zanim dotknę sztuki – kultura dostępna dla dzieci

W środku biały napis zanim dotknę sztuki. Po obu stronach kolorowe gałązki z kwiatami: bladoniebieskimi, fioletowymi i czerwonymi. Zanim dotknę sztuki kultura dostępna dla dzieci.

22 czerwca-29 sierpnia 2023
ARTzona | Ośrodek Kultury Norwida, os. Górali 4

Wstęp wolny. Na wszystkie warsztaty obowiązują zapisy (od 5 czerwca 2023 na warsztaty czerwcowe oraz od 19 czerwca 2023 na warsztaty lipcowo-sierpniowe) na adres mailowy: p.maciaszek@okn.edu.pl. Liczba miejsc ograniczona.

Zanim dotknę sztuki  – warsztaty wspierające zmysły dla dzieci i rodziców to program spotkań realizowanych w ramach projektu ZANIM DOTKNĘ SZTUKI – KULTURA DOSTĘPNA DLA DZIECI. Podczas zaplanowanych wydarzeń odbędą się warsztaty, których celem jest wyposażenie dzieci i rodziców w nawyki dbania o bezpieczeństwo sensoryczne, umiejętności samoregulacji, określania swoich potrzeb, przygotowania siebie i dzieci na kontakt ze sztuką.

Projekt dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury i środków finansowych Miasta Krakowa.

Projekt realizowany w ramach programu Kultura Dostępna 2023.

Program na czerwiec:

22 czerwca 2023 (czwartek) | 17:00
Zanim usłyszę sztukę
Warsztaty muzyczne dla dzieci w wieku 2-3 lata i dla rodziców
Prowadzenie: Gabriela Dec

Warsztat dostarczy dzieciom bodźców słuchowych, które poprzez swoje natężenie, harmonię i ton dodadzą uczestnikom i uczestniczkom energii i radości oraz wyciszą i ukoją zmysły czy emocje.

24 czerwca 2023 (sobota): grupa I: 10:00; grupa II: 11:30
Zanim wejdę w sztukę
Warsztaty ruchowe dla dzieci w wieku 3-7 lat i dla rodziców
Prowadzenie: Dominika Szala-Wentland

Warsztat rozwinie świadomość własnego ciała i otoczenia, usprawni sferę motoryczną dziecka, oswoi współdzielenie przestrzeni z innymi oraz pomoże w nawiązywaniu bliskiego kontaktu za pomocą ruchu. Ponadto zajęcia dostarczą inspiracji dzieciom i rodzicom jak wykorzystać ruch podczas korzystania z oferty kulturalnej.

24 czerwca 2023 (sobota) | 10:00
Zanim zachwycę cię sztuką
Warsztaty intuicyjnego malowania dla dzieci w wieku 3-9 lat
Prowadzenie: dr Ernest Ogórek i Paulina Maciaszek

Spotkanie pomoże dzieciom poczuć się artystami i artystkami, zrozumieć proces tworzenia i doświadczania sztuki. Warsztat będzie zawierać elementy plastyki sensorycznej, ruchu i dźwięku.

Uwaga! Podczas wydarzenia będziemy malować różnymi elementami ciała, prosimy zabrać dla dzieci ubranie na przebranie.

27 czerwca 2023 (wtorek) | 10:00
Zanim dotknę sztuki
Warsztaty sensoryczne dla dzieci w wieku 1-2 lata i dla rodziców
Prowadzenie: Paulina Maciaszek

Spotkanie łączy elementy kształtowania wrażliwości dotykowej z rozwojem poznawczym w zakresie sztuk plastycznych. Warsztat pomoże dzieciom odnaleźć się w świecie faktur, kolorów, zapachów i doznań dotykowych.

Program na lipiec-sierpień:

1, 3, 5, 7 lipca 2023 | 10:00
Zanim doświadczę sztuki
Warsztaty animacyjno-introligartorskie dla dzieci w wieku 5-10 lat

1 lipca 2023 (sobota) godz. 10:00 – warsztat introligatorski dla dzieci i rodziców

3, 5, 7 lipca 2023 godz. 10:00 – cykl warsztatów animacyjnych dla dzieci

UWAGA! Wymagane uczestnictwo w minimum 3 spotkaniach.

Prowadzenie: Agnieszka Pięta-Jadczak

Pracę nad własną bajką rozpoczniemy od nadania książce jej kształtu  tworząc rzeczywisty album, w którym będziemy pisać, rysować i przyklejać dziecięce pomysły na przygody w muzeum, galerii sztuki czy na koncercie. W kolejnych trzech warsztatach stworzymy elementy struktury narracyjnej, plan wydarzeń, nauczymy tworzyć historię i rozwiązania dla naszych bohaterów i bohaterek w ramach opracowanej struktury. Wspólnie z dziećmi narysujemy głównych bohaterów i bohaterki oraz zaplanujemy ćwiczenia wspierające ich zmysły i emocje.

6 lipca 2023 (czwartek) | 17:00
Zanim usłyszę sztukę
Warsztaty muzyczne dla dzieci w wieku 2-3 lata i dla rodziców
Prowadzenie: Gabriela Dec

26 sierpnia 2023 (sobota) | 10:00
Zanim zachwycę cię sztuką
Warsztaty intuicyjnego malowania dla dzieci w wieku 3-9 lat
Prowadzenie: dr Ernest Ogórek i Paulina Maciaszek

29 sierpnia 2023 (wtorek) | 10:00
Zanim dotknę sztuki
Warsztaty sensoryczne dla dzieci w wieku 1-2 lata
Prowadzenie: Paulina Maciaszek

***

Projekt dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury oraz ze środków finansowych Miasta Krakowa.

Projekt realizowany w ramach programu Kultura Dostępna 2023

Logotyp Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego.Logotyp projektu Kultura dostępna.

Kontakt:
ARTzona | Ośrodek Kultury Norwida