fbpx

Młoda Orkiestra Perkusyjna – spotkanie zapoznawcze

kolaż zdjęć dłoni z instrumentami z napisem "młoda orkiestra"

Fot. Maciej Trifonidis


Nowy projekt „Młoda Orkiestra Perkusyjna w Mistrzejowicach” skierowany jest do dzieci w wieku 6-10 lat. Próby będą odbywać się 2 razy w miesiącu, w niedziele, w godzinach 11:00-13:00 w Klubie Kuźnia Ośrodka Kultury Norwida w Krakowie (os. Złotego Wieku 14).

Koszt miesięczny: 50 zł | osoba. 

Pierwsze spotkanie, podczas którego wyłonimy skład orkiestry (w formie przesłuchania i rozmowy wstępnej poprzez wspólne muzykowanie i dobrą zabawę), odbędzie się 30 kwietnia o godzinie 11:00 w Klubie Kuźnia. O wynikach przesłuchania uczestniczki i uczestnicy zostaną poinformowani mailowo. Kolejne warsztaty odbędą 7 i 14 maja.

Młoda Orkiestra Perkusyjna to autorski projekt Macieja Trifonidisa. Głównym celem jest wprowadzenie młodych adeptów i młode adeptki w świat muzyki i instrumentów perkusyjnych. Forma, jaką proponujemy, to połączenie nauki i zabawy muzyką, z naciskiem na rozwój umiejętności pracy w grupie, sumienności i pracowitości. To również poszukiwanie pasji, odkrywanie nowych przestrzeni muzycznych i artystycznych.

Muzykowanie rozwija wyobraźnie i śmiałość. Muzyka integruje, uwrażliwia na piękno oraz rozwija kreatywność. Projekt zakłada regularne próby, warsztaty, występy, nagrania, działania promocyjne.

Osoby prowadzące oraz koordynujące ,,młodą orkiestrę” to:

  • Maciej Trifonidis – autor projektu multiinstrumentalista, producent muzyczny, animator kultury, twórca projektów kulturalno-edukacyjnych;
  • Bartek Staromiejski – perkusista (absolwent Staatliche Hochschule für Musik und Darstellende Kunst Stuttgart, Akademia Muzyczna im. K. Szymanowskiego w Katowicach);
  • Mateusz Kowalczyk – perkusista, multiinstrumentalista.

Projekt realizowany jest dzięki współpracy: Rada Dzielnicy XV Mistrzejowice, TRIFOPARK, Stowarzyszenie Huta Jazzu, Klub Kuźnia Ośrodka Kultury Norwida.

AktualnościAktualnościKlub KuźniaStrona główna

Komentarze są wyłączone.