fbpx
Abstrakcyjna grafika przedstawiająca rysunek kobiety trzymającej w rękach niemowlę. Rysunek koloru czarnego na tle jasnozielonym.

24-28 maja 2021 r.
Online: Zoom, ClickMeeting, Skype

Zapraszamy na drugą edycję wydarzenia przygotowanego z myślą o rodzicach, którzy poszukują wiedzy, wsparcia i motywacji. „Mamy Fest” to spotkania online z udziałem ekspertów z różnych dziedzin, których wyróżnia troska o dziecko i rodzica na każdym etapie ich życia. Poruszamy tematy ważne i potrzebne, szczególnie w dobie ograniczeń związanych z pandemią, bliskie każdej mamie i każdemu tacie.

Na wszystkie spotkania obowiązują zapisy przez formularz zgłoszeniowy – KLIKNIJ TUTAJ

„Mamy fest” to wydarzenie specjalne organizowane w ramach Klubu Rodziców w ARTzonie. Zapraszamy do grupy na Facebooku – KLIKNIJ TUTAJ.

Dofinansowano ze środków Rady Dzielnicy XVIII Nowa Huta oraz ArcelorMittal Poland.

PROGRAM:

24.05.2021 r., godz. 17:00-20:00
Online: Zoom
Komunikacja pełna empatii, czyli jak być bliżej siebie i innych.
Prowadzenie: Żaneta Lipiec-Goj.

Każdego dnia, jako mamy stawiamy czoła różnym sytuacjom. Przyjemnym, łatwym, przewidywalnym, trudnym i takim, które nas zaskakują. Nasi domownicy, rodzina, znajomi, współpracownicy, a nawet szef potrafią przysporzyć nam wiele radości, ale czasem też dają nam w kość. Odczuwamy w związku z tym wiele emocji. Często nie wiemy co z nimi zrobić i jak o siebie zadbać.

Co zatem może Cię wesprzeć każdego dnia – Droga Mamo?

Odpowiedź to: uważność na swoje emocje i komunikacja pełna empatii, inaczej zwana językiem serca, która jest drogą do zadbania nie tylko o siebie, ale także o innych. Dzięki niej łatwiej wyrażamy swoje uczucia i możemy podejmować próby zatroszczenia się o potrzeby wszystkich ważnych dla nas ludzi.

Jeśli jesteś w takim miejscu, że pragniesz odnaleźć drogę do lepszego zrozumienia siebie i innych to zapraszam Cię na spotkanie, podczas którego możesz sprawdzić, czy temat porozumienia bez przemocy będzie czymś dla Ciebie.

Może i dla Ciebie język serca stanie się sposobem na lepsze relacje z bliskimi.

W trakcie spotkania :
• zbliżysz się do swoich uczuć i potrzeb,
• dowiesz się, jak być otwartą na swoje i innych potrzeby,
• poznasz, czym jest komunikacja empatyczna i jakie są jej główne założenia,
• poznasz wskazówki, jak korzystać z mocy empatii.
• dowiesz się jak być bardziej uważną na to co w Tobie żywe.

A wszystko to po to byś mogła być bliżej siebie i innych.

***

25.05.2021 r., godz. 11:00-13:00
Online: Zoom
Warsztat pracy z ciałem dla mam.
Prowadzenie: Zuzanna Dudek.

Te warsztaty są po to, żeby zwiększać dobrostan rodziców. Tylko tyle i aż tyle. Dobrostan fizyczno-emocjonalno-mentalny to stan, na jaki wszyscy zasługujemy, a w dobie pandemicznego rodzicielstwa łatwo go utracić. Będziemy szukać przyjemności i odprężenia, eksplorować czucie własnego ciała (z łagodnością i akceptacją). Stopniowo zwiększysz świadomość tego, co się dzieje w Twoim ciele i jak się z tym czujesz.

Wiele z nas nadal pozostaje w domach i ogranicza wyjścia. To nie sprzyja ruszaniu się. Pojawia się dyskomfort, poczucie niewygody we własnym ciele, a co za tym idzie – pogorszenie relacji z samą sobą / samym sobą. No a z kim jak z kim, ale ze sobą to trzeba jakoś żyć. Warto zadbać o jakość tej relacji, bo ona jest bazą dla wszystkich innych relacji w naszym życiu. Także – a może przede wszystkim – dla relacji z własnymi dziećmi. A kontakt z ciałem jest świetnym punktem startowym w powrocie do siebie.

Skorzystamy z technik wywodzących się z muzykoterapii, choreoterapii, mindfulness i jogi. Będzie trochę tańca, trochę auto-masażu i trochę muzykowania.

Nie musisz mieć żadnego doświadczenia muzycznego ani tanecznego – sercem terapii kreatywnych jest proces i doświadczenie, a nie perfekcyjne wykonawstwo.
Przez terapię rozumiany jest tutaj rozwój i zwiększanie świadomości siebie, a nie psychoterapia.

Technikalia:
• spotkamy się w grupie max. 12 osób,
• zobaczymy się online – link do spotkania zostanie przesłany na e-mail zapisanych osób.

***

26.05.2021 r., godz. 10:30-12:30
Online: ClickMeeting, Facebook (live)
O podróżowaniu z dziećmi.
Prowadzenie: Our Little Adventures.

Our Little Adventures – blog tworzony przez Karolinę i Mario, szczęśliwych rodziców trójki dzieci: Marianki (7 lat), Jaśka (5 lat) i dwuletniej Basi. Piszemy o podróżowaniu całą rodziną i wspólnym, aktywnym spędzaniu czasu (przede wszystkim na rowerze!), uczestnictwu w kulturze i dobrej jakości produktach. Wierzymy, że dzieciństwo to magiczny czas: to, wtedy kształtuje się nasza wrażliwość a to, co z niego zapamiętamy, zostaje na całe życie. Jesteśmy też przekonani, że to, co włożymy do głowy i serca małym ludziom, pozwoli im być fajnymi dorosłymi i wszystkim będzie żyło się lepiej. Dlatego pokazujemy naszym dzieciom różne fantastyczne miejsca, te bliższe, i te dalsze. Żeby wiedziały, jak pięknie i jak różnorodnie jest nie tylko na świecie, ale przede wszystkim u nas, w Polsce. Razem byliśmy już m.in. w Kolumbii, Chile, Tajlandii, Kambodży, Izraelu, Jordanii, Maroku, na Islandii (to nasza niekwestionowana miłość! – więcej na stronie naszego projektu: Moon&Back), a także sporo podróżujemy po Europie: Portugalii, Holandii, Chorwacji, Włoszech, Rumunii, Ukrainie i in. Niedawno wróciliśmy z Teneryfy.

***

26.05.2021 r., godz. 13:30-15:30
Online: ClickMeeting
Mama wraca do pracy w dobie pandemii. Bycie mamą na etacie – środki prawne ułatwiające życie mam pracujących.
Prowadzenie: Mec. Aleksandra Kowalewska-Korta.

Webinar ma na celu przedstawienie instytucji prawnych związanych z rozpoczęciem lub kontynuacją kariery zawodowej kobiet po okresie związanym z ciążą i opieką nad dzieckiem. Omówione zostaną zagadnienia praw przysługującym mamom zatrudnionym na podstawie umowy o pracę, jak również sytuacja prawna osób pracujących w oparciu o umowy cywilnoprawne czy planujących założyć własną działalność gospodarczą. Analiza powyższych zagadnień zostanie przeprowadzona z uwzględnieniem zmian w przepisach, jakie zaszły z uwagi na stan pandemii. W czasie spotkania prowadząca udzieli odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania, jak również wskaże na odmienności zachodzące pomiędzy omawianymi instytucjami.

Aleksandra Kowalewska-Korta – adwokat, specjalizuje się w prawie cywilnym, gospodarczym i medycznym. Zwraca uwagę mam na przysługujące im prawa oraz uczy jak z nich korzystać. Na co dzień łączy prowadzenie własnej kancelarii adwokackiej z macierzyństwem i zamiłowaniem do podróżowania. Więcej informacji na stronie www.korta.net.

***

26.05.2021 r., godz. 16:30-18:30
Online: Skype
Jak pielęgnować w sobie w codziennym życiu stan przepływu – warsztat wzmacniający dla mam.
Prowadzenie: Monika Lipowska.

Stan pełnego zaangażowania, całkowitego zanurzenia w działanie i uważne bycie w tym, co jest, wpływa na poziom szczęścia w naszym życiu. Poszukamy drogi do tego zapomnianego stanu, tak sprzyjającemu zawsze, ale szczególnie w obecnym czasie.

***

28.05.2021 r., godz. 11:00-13:00
Online: ClickMeeting
Co robić dla ciała, by przynieść sobie ulgę. Pracuj ergonomicznie – co zrobić, aby zniwelować skutki pracy siedzącej?  (z cyklu „Zrozumieć ciało”, cz. 4).
Prowadzenie: Agnieszka Boguszewska.

Pracuj ergonomicznie – co zrobić, aby zniwelować skutki pracy siedzącej?
– prawidłowa postawa – to znaczy jaka?
– ergonomiczne pozycje w pracy,
– stanowisko w pracy – na co warto zwrócić uwagę?
– ćwiczenia i ruchy, które pomogą przetrwać 8 godzin.

Agnieszka Boguszewska – fizjoterapeutka, instruktorka pilates, technolożka żywności (spec. żywienie człowieka). Absolwentka AWF w Krakowie. Od wielu lat zainteresowana tematyką zdrowia kobiet, dlatego też zawodowo zajmuje się fizjoterapią uroginekologiczną. Prowadzi zajęcia dla kobiet w ciąży, po ciąży, a także pilates, stretching oraz treningi personalne. Ponadto pracuje z pracownikami korporacji, pomagając im uśmierzyć dolegliwości wynikające z siedzącej pracy.

Szczegółowe informacje:
ARTzona Ośrodka Kultury im. C. K. Norwida
Os. Górali 4, 31-959 Kraków
tel. 12 644 38 98, artzona@okn.edu.pl
www.artzona.okn.edu.pl
www.facebook.com/ARTzonaOKN

Aktualności

Komentarze są wyłączone.