W nowym roku przygotowaliśmy dla Was m.in. warsztaty kreatywne, wystawy, spotkania z literaturą i filmem. Jak zawsze każdy i każda, bez względu na wiek i zainteresowania, znajdzie coś dla siebie. Poniżej podpowiadamy, na co można wybrać się w najbliższym czasie.
Pasje najlepiej rozwijać od małego. Mali plastycy i małe plastyczki świetnie odnajdą się podczas warsztatów artystycznych (wstęp: 30 zł) z Agnieszką Piętą-Jadczak – 30 stycznia o godzinie 10:00 wykonają kreatywne przyborniki. 3 lutego o 10:00, w trakcie zajęć z Pauliną Maciaszek, poznamy historię pająków, czyli tradycyjnych ozdób ludowych, i własnoręcznie je wykonamy. A jeśli ktoś chciałby stworzyć coś z gliny, a przy tym poznać inne kultury, to środowa ceramika artystyczna (wstęp 20 zł) z Julią Lachiewicz będzie ku temu najlepszą okazją. Spragnionych i spragnione pięknych krajobrazów, zapraszamy na warsztaty z pejzażu zimowego (wstęp: 15 zł) z Magdaleną Lis. A może zajęcia zero-waste? 10 lutego zobaczycie, że z niechcianych materiałów można stworzyć coś znakomitego, w dodatku świetnie się przy tym bawiąc (wstęp: 15 zł).
A co z tropicielami i tropicielkami niesamowitości? 1 lutego o 10:00, podczas twórczych zabaw (wstęp: 30 zł) z Urszulą Czyszczoń-Tłomak, dzieciaki poznają mityczne historie, ale i wykreują swój magiczny świat. Więcej spotkań z literaturą? Nie ma problemu! 6 lutego w Bibliotece Klubu Kuźnia dzieci przeżyją baśniową przygodę (wstęp: 15 zł), a dwa dni później, w ramach cyklu „Bajki świata” (wstęp: 8 zł), pod okiem Anny Mazeli, poznają niezwykłe opowieści niemieckie. Natomiast najbliższe, lutowe Laboratorium Słowa Istotnego (wstęp wolny) poświęcone będzie próbie znalezienia zaskakującego połączenia między poetyką norwidowską a poetyką Wisławy Szymborskiej.
Ponadto stale wzbogacamy swoje zbiory biblioteczne. Prócz publikacji nieco bardziej sklasycyzowanych, do wypożyczenia dostępne są również nowości beletrystyczne i popularnonaukowe, które skrupulatnie wybierają dla Was bibliotekarki i bibliotekarze. Dodatkowo, na regałach, czekają na Was pozycje z zakresu literatury ukraińskiej dla dzieci i dorosłych.
Swoją działalność kontynuują Kluby Rodziców (Mistrzejowicki oraz w ARTzonie), które korzystają z idei rodzicielstwa bliskości, a poprzez różnorodne wydarzenia – od jogi po zajęcia o charakterze psychorozwojowym – wpływają pozytywnie na rozwój zarówno dzieci, jak i ich opiekunów i opiekunek.
A dla nieco starszych, ale wciąż spragnionych sztuki, w ARTzonie jeszcze do 27 stycznia można obejrzeć wystawę malarki Olgi Ząbroń (wstęp wolny). Z kolei w Galerii m Klubu Kuźnia warto zobaczyć design z ideą, czyli ekspozycję „Plakat na zmianę” oraz obrazy autorstwa studentów i studentek Koła Naukowego Instytutu Malarstwa i Edukacji Artystycznej Uniwersytetu Pedagogicznego w Krakowie (wstęp wolny). Do swojej aktywności wraca też Galeria Huta Sztuki – 16 lutego o godzinie 17:00, w ramach tłustego czwartku ze sztuką (wstęp wolny), zainaugurowane zostanie otwarcie wystawy „Wybrane z kolekcji – nowa odsłona”, która poprzez zaprezentowanie archiwalnych zbiorów, pozwoli na poznanie Nowej Huty jako dzielnicy artystów i artystek.
Ale to nie wszystko! Ośrodek im. C. K. Norwida pamięta także o młodych adeptach i adeptkach teatru i kina. 6 lutego swój warsztat teatralny będzie można szkolić wraz z aktorką Aleksandrą Kowalczyk, a 10 lutego przez proces produkcji filmu przeprowadzi zainteresowanych i zainteresowane Dominik Patoła.
Będzie artystycznie, kreatywnie i rozwijająco!
Wydarzenia odbywają się w trzech lokalizacjach: w siedzibie głównej Ośrodka (os. Górali 5), w ARTzonie (os. Górali 4) i w Klubie Kuźnia (os. Złotego Wieku 14).