fbpx

Łąko-tropiciele, czyli samoobsługowa gra terenowa

Na grafice napis Łąko-tropiciele - samoobsługowa gra rodzinna 12-18 lipca. Tło jasnozielone.

12-18 lipca 2021 r.
Łąki Nowohuckie

ŁĄKO-TROPICIELE to samoobsługowa przyrodnicza gra terenowa dedykowana rodzinom z dziećmi / dzieciom wraz z opiekunami do samodzielnego rozwiązywania  w terenie.

W samym sercu Nowej Huty, skryty za osiedlem bloków, lśni zielenią przyrodniczy klejnot. Łąki Nowohuckie – miejsce niezwykłe i nieprzeciętne w skali całego kraju.

Drzewa, zarośla, szuwary i mokradła. Bezkres traw oraz mnogość kwiatów – a wśród nich barwne motyle, rechoczące żaby i śpiewne ptaki. Skryte zielone zakątki, nieodkryte obszary roślinnej gęstwiny i tętniące w niej życie.

Zapraszamy Was w to niezwykłe miejsce, ale nie na nieśpieszny spacer lecz na porywającą przyrodniczą grę. Będziecie przemierzać ścieżki, przekraczać strumyki, nie deptając zieleni przeszukiwać roślinną gęstwinę, zaglądać w korony drzew, wypatrywać ptaków i odkrywać co (lub kto!) w trawie piszczy.

Wyzwania liczne i nielekkie. Zagadki, szarady i łamigłówki. Dlatego współpraca dzieci i dorosłych będzie nieodzowna! Wasz trud zostanie jednak doceniony! Oprócz niewątpliwej satysfakcji (płynącej ze spędzania rodzinne czasu offline), zdobytej wiedzy na temat roli przyrody w mieście, sławy i chwały – drużyny, które prześlą rozwiązane karty gry, zostaną obdarowane upominkami.

Zatem drużyny! Przyrodnicze harce czas zacząć! Ruszajcie na łąkowy szlak!

Ważne:
– „Łąko-tropiciele” to samoobsługowa gra rodzinna. Samoobsługowa, ponieważ Uczestnicy/Uczestniczki pobierają ze strony internetowej Ośrodka Kultury im. C. K. Norwida kartę gry do samodzielnego rozwiązywania w terenie – w dogodnym dla siebie terminie i czasie,
– w celu otrzymania upominku prosimy o przesłanie rozwiązanej karty gry do 28.07.2021 r. na adres: m.kotula@okn.edu.pl,
– czas przejścia trasy to około 1,5h.

Łąki Nowohuckie (użytek ekologiczny, obszar Natura 2000) to jedno z najbogatszych miejsc przyrodniczych w Krakowie. Gra, poza walorami czysto rozrywkowymi ma na celu poszerzanie wiedzy na temat roli przyrody w mieście oraz kształtowanie postaw proekologicznych.

Gry terenowe NHlab – na podstawie kart gry Uczestnicy i Uczestniczki podróżują po czasie i przestrzeni terenów Nowej Huty, odkrywając nowe tematy i obszary takie jak dziedzictwo przyrodnicze, materialne i niematerialne. Udział w grach, prowadzi do lepszego zrozumienia otaczającej nas rzeczywistości kulturowej i przyrodniczej w jej złożonym całokształcie, a w efekcie do większej troski o nią.

Szczegółowe informacje:
Nowohuckie Laboratorium Dziedzictwa
Ośrodek Kultury Norwida
Os. Górali 5, 31-959 Kraków
tel. +48 12 644 27 65 w. 47, 21, 20, nhlab@okn.edu.pl
www.nhlab.okn.edu.pl
www.facebook.com/NHlabOKN

AktualnościAktualności

Komentarze są wyłączone.